Zwemmen met walvishaaien in Mexico: is dat ook zo’n ultieme reisdroom van jou? Boukje en Robbin pakten hun kans in Cancun, Mexico. Walvishaaien zijn gemiddeld 8 meter lang en enorm indrukwekkend, maar ze worden wel met uitsterven bedreigd. Lees het verslag van de bijzondere ontmoeting met de Mexicaanse walvishaaien.
We worden ‘s morgens opgehaald door een busje van Ocean Tours met een Spaanse gids die inmiddels 8 jaar in Mexico woont. Tijdens de tour wordt alles zowel in het Spaans als Engels verteld. Tijdens de rit naar Cancun en het ophalen van de mede-tourgasten geeft onze gids uitleg over wat we die dag gaan doen en vooral: wat wel en niet mag tijdens het snorkelen met walvishaaien. Erg belangrijk, want we willen de walvishaaien graag zien maar niet hun ritme verstoren.
Wist je trouwens dat hier bij Cancun waarschijnlijk de grootste groep whalesharks op aarde te vinden is? Ook reuzenmanta’s en dolfijnen komen er veel voor.
Ontbijten, snorkel mee en… Go!
Na een rit van circa 1,5 uur vanuit Tulum (inclusief iedereen oppikken) komen we aan bij de haven van Cancun. Daar wacht ons een ontbijtbuffet met croissants, muffins, bananencake, fruit, koffie en thee. Mocht je een wetsuit aan willen tijdens het snorkelen dan kun je die hier ook huren. Snorkels, flippers en zwemvesten zijn voor iedereen inbegrepen.
Zwemmen met walvishaaien
De boten vertrekken om de beurt richting de plaats waar de walvishaaien zouden moeten zwemmen. Er wordt ons verteld dat de walvishaaien vaak tot het middaguur aan de oppervlakte blijven om plankton te eten en daarna weer naar de diepte duiken.
De boottocht duurt ruim 45 minuten en is redelijk hobbelig; op volle kracht varen over de golven, genieten! Eenmaal aangekomen op de whaleshark-locatie zijn er circa 30 andere bootjes op de plek aanwezig. Maar er zwemmen ook zo’n 10 á 15 walvishaaien rond! Gelukkig hebben we weinig last van de andere bootjes want van iedere boot mogen er maar 2 mensen (plus de gids) tegelijk het water in, om de walvishaaien niet op te jagen. Ook blijken er toezicht-boten bij te zitten van de Mexicaanse regering om te zorgen dat alles goed verloopt en te controleren of iedereen zich aan de regels houdt.
En dan spotten we de whalesharks!
Onze groep wordt in tweetallen verdeeld en wij mogen als vierde stel het water in. Na het commando van de kapitein springen we in het water samen met de gids. Elke keer mogen we ongeveer 2 tot 4 minuten met de walvishaaien zwemmen. De eerste keer in het water met de whaleshark is het spannendste en mooiste moment en we mogen dichtbij genoeg komen om een geweldige indruk te krijgen. Daarna volgen nog twee zwemrondes. De gids helpt waar nodig en maakt toffe foto’s en filmpjes onderwater. Het is echt fantastisch om mee te maken en een ware bucketlist-ervaring!
Isla Mujeres: lunchen in het water
Na het snorkelen met de walvishaaien varen we naar Isla Mujeres, een prachtig Caribisch eilandje voor de kust van Mexico. Bij het rif hebben we 20 minuten de tijd om de onderwaterwereld te verkennen. We eindigen de tour aan het strand van Isla Mujeres. Hier kunnen we ín het water Ceviche eten (rauwe-visschotel) en een Mexicaans biertje drinken met de groep. Een leuke en gezellige afsluiter van de tour!
We varen met de boot terug naar Cancun en daar kunnen we de foto’s van vandaag van Ocean Tours bestellen. We zijn weer netjes afgezet bij ons hotel door de chauffeur en kijken terug op een echte bucketlist-dag!
Handige informatie whale shark tour in Cancun:
Beste tijd voor deze tour? 1 juni t/m 17 september.
Voor wie geschikt? Alle leeftijden.
Kostenindicatie: Volwassenen US$ 169,-, kinderen US$ 152,-.