Het paspoort waarmee je naar Mongolië reist dient bij aankomst nog 6 maanden geldig te zijn.
Sinds 1 januari 2016 heb je een visum nodig om Mongolië binnen te reizen. Voorheen was dit niet het geval. Zodra je het visum ontvangt, dien je binnen 3 maanden Mongolië binnen te komen. Je mag hiermee eenmaal het land inreizen en het visum is 30 dagen geldig. Ter plaatse kun je het visum met maximaal één maand verlengen via de Mongoolse immigratiedienst in Ulaanbaatar, mocht je langer dan een maand willen blijven.
Het visum kan worden aangevraagd via het consulaat in Breda. De ambassade van Mongolië bevindt zich in Brussel. Voor de aanvraag van het visum dien je een kopie van je zorgverzekering of reisverzekering mee te sturen, alsmede een bewijs van boeking (tickets, hotelovernachtingen of rondreis).
De kosten voor het visum bedragen € 60,- per persoon. Indien je het visum laat regelen via een visumbureau, komen er afhandelingskosten bij (gemiddeld circa € 45,- tot € 60,- per visum).